Nov

Mīļie skolēni, kolēģi un vecāki!

Novembris Latvijā ir svētku laiks. Latvijas valsts proklamēšana ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem mūsu valsts vēsturē, tas apliecina mūsu vēlmi un spēju būt brīviem un neatkarīgiem, tajā pašā laikā vienotiem un atbalstošiem.

Latvijai 102 gadi. Vai tas ir daudz vai maz? Tas ir tikai laika sprīdis visas pasaules un pat Latvijas vēsturē. Taču tas ir drosmes, izturības un varonības, apzinātas rīcības laiks, kas veidojis mūs par brīvu Latviju.

Latviju veidojam mēs, ikviens no mums ar savu rīcību, savu ieguldīto darbu, apgūtajām zināšanām un prasmēm, savu vēlmi paveikt kaut ko nozīmīgu un sasniegt augstus mērķus, nevienu nepazemojot un neaizskarot.

Mēs esam brīvi, bet brīvība ir spēks, kas jāprot izmantot pareizi, jēgpilni, lai pilnveidotu un uzlabotu to laiku, kurā mēs dzīvojam. Brīvība ir dāvana, pret kuru ir jāattiecas atbildīgi un pārdomāti.

Šis laiks mūs māca būt iecietīgiem pret atšķirīgo – citādāk svinami svētki, citādāk vadāma ikdiena, citādākas tikšanās ar radiniekiem, citādāka pasaules iepazīšana. Un tomēr, nākot uz darbu Centra sākumskolā, es to daru ar prieku, redzot, ka esam vienoti, protam atrast risinājumus dažādām situācijām. Šis laiks arī man māca, ka brīvības izpausmes var būt tik dažādas, bet tās pamatā ir labestība un vēlme sadarboties.

Mūsu skolā tiek svinēta Latvijas proklamēšana un atzīmēta šī diena, nākot uz izglītības iestādi svētku drēbēs, un, kaut arī jāievēro strikti epidemioloģiskie ierobežojumi, šeit šodien skanēja apsveikuma vārdi un spēka dziesmas par Latviju.

Baudiet mieru, mīlestību, saticību un atbalstu katrā vietā, kur jūs esat! Glabājiet brīvo Latviju savā sirdī un domās!

Sirsnīgi sveicu Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā!

Ventspils Centra sākumskolas direktore
Liāna Biezbārde