Uz sākumu
Insert AdSense Ads Here
Aug

Posted by admin, and filed under Aktualitātes

Siekalu skrīnings izglītības iestādēs
26.08.2021. (1.- 3. klases), 17.08.2021. (4. – 6. klases)

Aicinām iepazīties ar pirmo informāciju, kas šobrīd pieejama par siekalu testiem, , lai 2021./2022. mācību gadu uzsāktu pēc iespējas droši.

• ministrijas tīmekļa vietnē: https://www.izm.gov.lv/lv/biezak-uzdotie-jautajumi-par-covid-19-0 varat iepazīties ar IZM sagatavoto materiālu “Jautājumi un atbildes par testēšanu skolās jaunajā 2021./2022.mācību gadā”
  • testēšanu Ventspils Centra sākumskolā nodrošinās zinātniskais institūts “BIOR”. Skola institūtam ir iesniegusi skolēnu un darbinieku sarakstu, kurā bija jānorāda arī tālruņa numuri un e-pasta adreses vecākiem/ likumiskajiem pārstāvjiem.
  • Neatkarīgi no piekļuves e-pastiem, testu rezultāti ir saņemami arī e-veselībā vai DataMed. Piekļuve izmantojot Latvija.lv
  • BIOR sagatavots video par siekalu testu veikšanu. Aicinām to rūpīgi noskatīties un pārrunāt ar saviem bērniem:

INSTRUKCIJA SIEKALU PARAUGA ŅEMŠANAS SARS-COV-2 LABORATORISKAJAI ANALĪZEI
✓ 30 minūtes pirms siekalu parauga ņemšanas nedrīkst tīrīt zobus, skalot muti, lietot medikamentus caur muti, ēst, dzert, smēķēt, veipot vai košļāt košļājamo gumiju.
✓ Ja jūtat slāpes vai ir sausuma sajūta mutē, 60 minūtes pirms siekalu parauga ņemšanas, iesakām izdzert glāzi ūdens.

Lūdzu, izlasiet visu instrukciju līdz galam, pirms sākat parauga ņemšanu!

1. Nomazgājiet rokas ar ziepēm vismaz 20 sekundes!
  2. Izņemiet no iepakojuma siekalu mēģeni, atpakaļsūtīšanas maisiņu, spirta plāksnīti, papīra salveti un veidlapu!
  3. Aizpildiet veidlapu DRUKĀTIEM burtiem–vārdu, uzvārdu un klasi. Atcerieties, ka kvalitatīvi iesniegti dati, atvieglos epidemiologu darbu un nodrošinās laicīgu pārskata saņemšanu!
  4. Atskrūvējiet mēģenes vāciņu! Mēģenē ir nekaitīgs šķidrums, kurš jāatstāj mēģenē. Sakrājiet mutē siekalas un iepildiet mēģenē! Atkārtojiet procedūru vairākkārt, piepildot mēģeni vismaz līdz pusei, neskaitot burbulīšus! Lielākajai daļai cilvēku tam nepieciešamas 3-5 minūtes. Papīra salvete izmantojama higiēniskos nolūkos – mutes noslaucīšanai procedūras laikā vai pēc procedūras.
  5. Cieši aizskrūvējiet mēģenes vāciņu!
  6. Izmantojot spirta plāksnīti, dezinficējiet mēģeni no ārpuses!
  7. Uzrakstiet vai uzlīmējiet uz mēģenes savu vārdu un uzvārdu!
  8. Ievietojiet piepildīto mēģeni un aizpildīto veidlapu atpakaļsūtīšanas maisiņā!
  9. Aiztaisiet paraugu ņemšanas maisiņu un nododiet atbildīgajai personai!
    Paldies par uzticēšanos!

Neskaidrību gadījumā sazinieties ar klašu audzinātājām!

Par turpmāko izglītojamo testēšanu informācija sekos e-klases e-pastā.

Paldies par sadarbību, ieinteresētību un sapratni!

Ventspils Centra sākumskolas direktore

Liāna Biezbārde