Uz sākumu
Insert AdSense Ads Here
fresh
fresh
Apr

25

Posted by admin, and filed under Aktualitātes

Ventspils Centra sākumskolas meiteņu koris “Pērlītes” šogad veiksmīgi piedalījās divos valsts mēroga konkursos. 11. martā koris piedalījās Rīgā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rīkotajā IV Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkursā “Lai skan!” ‘, iegūstot augstus punktus (82,91) un sudraba diplomu.

VISC rīkotajā Latvijas 2.-4. klašu koru konkursā “Tauriņu balsis” 1. kārtā Ventspils skolu konkurencē koris ieguva augstākos punktus (47,95) un tiesības piedalīties 2. kārtā Kurzemes novadā.

Kurzemes novada koru konkurss notika 22. aprīlī Talsos. Katram korim bija jādzied 3 dziesmas: viena jāizvēlas no dziesmu krājuma “Tauriņu balsis” un viena dziesma a capella (bez pavadījuma). “Pērlītes” visas trīs dziesmas dziedāja a capella, divas no tām trīsbalsīgas. Tika izpildīta latviešu tautasdziesma Austriņas apdarē “Maltuves dziesma”, latviešu tautasdziesma Ilzes Arnes apdarē “Putnu māte putnus sauca”, latviešu tautasdziesma Jēkaba Graubiņa apdarē “Mēnestiņis nakti brauca”. Žūrija atzina, ka koris izpildīja sarežģītu repertuāru.

Korus vērtēja republikas žūrija, kuras sastāvā bija VISC vecākā referente Rita Platpere, LMA pasniedzējs un Latvijas koru diriģents Edgars Vītols un Ventspils pilsētas skolēnu koru virsdiriģents Eduards Grāvītis.

Lai priekšnesumi būtu interesanti un atraktīvi, katra dziesma tika papildināta ar kustībām, skanošajiem mūzikas instrumentiem (akmentiņiem, marakasiem, šeikeriem, svilpauniekiem, lietuskoku, trideksni, trijstūri u.c.) To atzinīgi novērtēja arī žūrija un klausītāji. Konkursa 2. kārtā koris ieguva I pakāpes diplomu ar 45, 9 punktiem.

Pēc uzstāšanās konkursā notika kora ceļojums 9 pakalnu pilsētā. Bērnu un jauniešu centrs piedāvāja katram korim ierakstīt sevi Talsu stāstā. Meitenes piedalījās radošās darbnīcās: “Lielās tauriņu grāmatas veidošana”, “Liekam puzli”, “Skani, dziesmiņ, skani”, “Lidu, lidu, taurenīt”.

Kora diriģente Rita Vēverbrante saka paldies meitenēm par ieguldīto darbu un vecākiem par atbalstu.

 

Foto no pasākuma:

http://centrasakumskola.ventspils.lv/foto/?album=15&gallery=181

14:16
Tags:
fresh

Comments are closed.

fresh
 
fresh
Ventspils Centra pamatskola
Designed by