Uz sākumu
Insert AdSense Ads Here
fresh
fresh
Oct

17

Posted by admin, and filed under Aktualitātes

1.a klases skolēni karjeras nedēļas laikā noskaidroja, kas ir profesija, kādas ir profesijas, izvēlējās savu nākotnes profesiju, apzināja, kādas īpašības nepieciešamas atbilstošam profesijas pārstāvim, spēlēja rotaļu spēles, apmeklēja nodarbība bibliotēkā.

Karjeras nedēļas laikā 1.B klase veica aptauju vecākiem un noskaidroja vecāku profesijas un viņu pienākumus darbā, kā arī runāja par bērnu šobrīd izvēlēto nākotnes profesiju un ar to saistītiem pienākumiem. Skolēni noskaidroja īpašības, kuras ir vecākiem, lai veiktu pienākumus savā darbā. Apzināja, kādas īpašības ir skolēniem un kādas būtu vajadzīgas ,lai  viņi varētu strādāt savā izvēlētā nākotnes profesijā.

2. a klases skolēnu vecāki stāstīja par savu profesiju, iesaistīja skolēnu interesantās aktivitātēs.

2.b klase viesojās Ziemeļkurzemes profesionālās izglītības kompetences centrs un iejutās pavāra lomās, iepazinās ar galda etiķetes likumiem.

Karjeras nedēļā 3.A klase meklēja matemātiku dažādās profesijās. Skolēni apmeklēja Ventspils uzņēmumus, kas saitīti ar koku pārstrādi: Ventplaci, Kurzemes granulas, Dendrolight.

3.b klase otrdien apmeklēja Galveno bibliotēku un iepazinās ar bibliotekāra profesiju. Diskutēja par to, cik svarīga ir īstās profesijas izvēle, kas jāņem vērā, lai izdotos atrast savu sapņu profesiju.

Ceturtdien apmeklēja Brīvdabas muzeju un guva priekšstatu, kādus svarus un mērus izmantoja senāk tirgotāji, zemnieki, skroderi, saimnieces. Paši praktiski veica dažādus uzdevumus-mērīja, svēra sevi un citus.

4.a Kurzemes Demo centrā apmeklēja izstādi “Klimata pārmaiņas”, uzzinājām par klimatu pārmaiņu cēloņiem un sekām.

Skolēni tikās ar fotogrāfu un izzināja fotogrāfa profesiju, paši gatavoja piespraudi ar skolas logo. Klase apmeklēja Latvijas Nacionālo operu un baletu.

Klases stundā skolēni izveidoja savu pirmo CV.

Karjeras nedēļā 4. b klase pirmdien, 10.10. iepazinās ar elektriķa-montiera darbu. Uzzināja kā elektrība nonāk līdz mūsu mājokļiem un to, cik elektrība ir bīstama. Bērniem bija iespēja uzģērbt montiera speciālo apģērbu un ķiveri, kā arī apskatīt un aptaustīt šīs profesijas speciālos instrumentus.

11.10.Skolēni strādāja grupās un veidoja savu klases plakātu “Kāpēc man jāmācās mūzika?”

Ceturtdien, 13.10. klase apmeklēja bibliotēku. Skolēni ar interesantiem un izzinošiem uzdevumiem apguva bibliotēkas gudrības.

14.10. 4.b klase 2 stundas darbojās Demo centrā. Praktiskajā nodarbībā iepazinās ar ķīmiķa profesiju, kur katrs pagatavoja gudro plastilīnu.

5.a klase devās ekskursijā uz Demo centru, piedalījās radošajā darbnīcā, uzzināja par vidi.

13.10. klase devās uz bibliotēku izzināt bibliotekāra darbu.

14.10. piedalījās karjeras nedēļas noslēguma pasākumā, kurā tika sagatavots un prezentēts priekšnesums par kādu profesiju.

12.10. klase tiekas ar karjeras konsultantu.

5b klasi apkopoja informāciju par dažādām profesijām. Klase izveidojusi īsfilmu par mākslinieka profesiju, kuru demonstrēs karjeras nedēļas noslēguma pasākumā.

Karjeras nedēļas ietvaros Talsos 6.a klase apmeklēja Klaunu muzeju, iepazinās ar klauna profesiju, kā arī ar gida un vēsturnieka profesijām. Kurzemes Demo centrā apmeklēja izstādi “Klimata pārmaiņas”, uzzinājām par klimatu pārmaiņu cēloņiem un sekām.

6. b klase bija ekskursija Rīgā uz CIDO ražotni un dzelzceļa muzeju, kuras laikā tika paplašinātas zināšanas par karjeras iespējām ražošanas procesā un Latvijas dzelzceļā.

1.-4. klašu skolēni veidoja plakātu “Izvēlētā mācību priekšmeta noderīgums profesionālajā karjerā”.

Foto : http://centrasakumskola.ventspils.lv/foto/?album=16&gallery=204

13:30
Tags:
fresh

Comments are closed.

fresh
 
fresh
Ventspils Centra pamatskola
Designed by