Lai attīstītu bērna radošumu un intelektuālās spējas rotaļnodarbībās un ārpus tām, Ventspilī tiek īstenota rīcības programma darbam ar apdāvinātiem Ventspils pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu audzēkņiem. 2013./2014. mācībās bija iesaistīti bērni vecumā no 4-7 gadiem.

2014.gada 1.septembrī 7 gadus vecie bērni uzsāka mācības vispārizglītojošo skolu 1.klasēs. Lai šiem bērniem nodrošinātu tālāku pētniecisko prasmju izkopšanu, lasītprasmes attīstīšanu, skolās  sākot ar 2014./2015. m. g. tiek organizētas nodarbības  Ventspils pilsētas domes finansētajā projektā “Mazais pētnieks”.  Nodarbības ir paredzētas 1., 2. un 3.klašu skolēniem.

Mūsu skola piedāvā 1 fakultatīvo nodarbību visiem 1. -3. klašu skolēniem.  Nodarbībās tiek attīstīta skolēnu lasītprasme, koncentrēšanās spējas, uzmanības noturīgums, atmiņa un radošā domāšana, kā arī tiks pilnveidotas iemaņas darbā ar datoru.