Pirms projekta iesniegšanas notika nopietns sagatavošanās darbs. Ventspils Centra pamatskolas kā projekta vadošās skolas aicinājumam piedalīties projektā atsaucās skolas no Ibizas Spānijā, Gemertas Nīderlandē, Siedlinas Polijā, Kaisari Turcijā. Šī gada janvārī notika projekta sagatavošanas vizīte Latvijā. Visu skolu pārstāvji  ieradās Latvijā, lai apspriestu projekta vadlīnijas, vienotos par kopīgi veicamajiem darbiem un izstrādātu projekta galīgo variantu.

2008. gada jūlijā projekts “Putni manā pilsētā” tika atbalstīts, piešķirot tam finansējumu.

Projekta ietvaros  Ventspils Centra pamatskolas 4.,5., un 6. klašu skolēni padziļināti pētīja putnu faunu mūsu pilsētā, īpašu vērību pievēršot ūdensputniem. Skolēni devās ārpus klases, lai pētītu putnus to dabiskajā vidē, klausījās profesionālu ornitologu lekcijas, devās arī ekskursijās uz Papes gredzenošanas centru un Ķemeru Dabas parku, kā arī piedalījās Putnu dienu organizēšanā skolā un pilsētā.

Liels uzsvars tika likts uz informāciju tehnoloģiju izmantošanu projekta realizācijas gaitā. Skolēni regulāri sazinājās ar saviem ārzemju partneriem ar tieši projektam veidotas mājas lapas un videokonferenču palīdzību. Arī gala produkta izveidē tika pielietotas IT, radot visām projektā iesaistītajām valstīm kopīgu CD ar katrā pilsētā sastopamo putnu attēliem , balsu ierakstiem un īsām ziņām par putniem.

Kā gala produkts, kopīgs visām skolām, tika izveidots arī buklets un krāsojamā grāmata ar putnu attēliem, kas tika pavairota un izplatīta pilsētu bērnudārzos.

Latvijā nodarbības skolēniem notika kā latviešu, tā angļu valodā, bet sazināšanās ar citu valstu skolēniem –angļu valodā. Arī dodoties pieredzes apmaiņas braucienos skolēniem bija  iespēja papildināt savas valodu zināšanas.

>>>skatīt Foto